3. C. k. policejní komisařství s vrchním komisarem, 2 komisary a s několika konceptními a manipulačními silami, pak s náležitým počtem strážníků v uniformách a bez nich, totiž veřejných a tajných, náleží k c. k. policejnímu ředitelstvu v Praze, jehož podstatnou část tvoří a obsahuje kromě Smíchova též Košíře. Má především za úlohu pečovati o bezpečnosť osoby a majetku; ale pořizuje i záležitosti, které jinde náležejí dle zákona do samostatné působnosti obcí, jako na př. záležitosti konskripce, řádu čeledínského, řádu povozního a p., anebo které jinak přísluší politickým úřadům, jako na př. záležitosti spolkové, nálezy k pozemku a. p.
Vrchními komisary byli. od r. 1850 – 56 Ondřej Sorgenfrei, pak do r. 1859 Frant. Dedera, do r. 1861 Jos. Mládek, do r. 1872 Jindřich Mařík a od té doby Fr. Pobuda, jenž byl r. 1882 povýšen za radu policejního
4. C. k. okresní soud s okresním sudím v čele, pak s přiměřeným počtem adjunktů, s listovním, s několika kancelisty a diurnisty, jest ustanoven pro berní okres smíchovský, a do jeho působnosti náleží všecky sporné a mimosporné záležitosti soudní, jakož i trestné dotud, pokud nejsou zákonem vyhraženy jiným neb vyšším soudům, a mimo to též vedení kněh pozemkových.
C. k. okresní soud byl dne 3. června 1850 zřízen v v domě „na knížecí“ umístěn. Prvním c. k. okresním soudcem na Smíchově byl Jos. Hůla, býv. magistrátní rada ve Volarech, jehož pak následovali:
r. 1855 Jindř. Firmas, po jeho úmrtí r. 1872 Ladis. Kirschbaurm, nyní c. k. zem. rada soudní v Praze; r. 1877 Karel Palliardi, nyní c.k. zemský rada soudní v Písku a r. 1880 Jos. Havlíček.
5. C. k. komisařství stráže finanční s vrchním komisarem a s přiměřeným počtem strážníků finančních. Jeho působnosť vztahuje se k okresům smíchovskému, unhošťskému a kladenskému a má za úkol kontrolovati pivovary, vinopalny a cukrovary v příčině přiznávání a zapravování nepřímé daně potravní a pátrati po zboží, jež by snad podloudně bez zapravení cla přes hranice do jeho odvodu se bylo dostalo.
6. C. k. celní úřad v nádražích s vrchním kontrolorem a s několika oficiály, zřízený za účelem, aby ze zboží dopraveného z cizozemska po drahách železných zákonnité clo vybíráno bylo.