Mimo tyto ve správě obce smíchovské se nalézají nadace spravují se na jiných místech ještě tři, pro Smíchov velmi prospěšné nadace.
Předně jest to nadace pro jednoho dospělého slepce ze Smíchova v pražském ústavu dospělých slepců, k níž r. 1840 obec částkou 100 zl. stř. základ položila. K tomu přibylo dobrovolnými příspěvky roku 1843 dalších 100 zl. stř. a r. 1862 147 zl 10 kr. r. m.; a nadace dospěla koncem r. 1881 do částky 1406 zl 66 kr. Až se dovrší jistina 3200 zl., bude se moci nadačního místa použíti.
Potom jsou dvě studentské nadace Jana Nep. Dvorského, každá po 3000 zl stř., ve správě c.k. místodržitelství. Dle nadační listiny z 22. září 1863 ustanovil jmenovaný lidumil, aby úroky z nadací těch užívali studující, mužští potomci čtyř bratrů jeho a v případě, že by jich nebylo, potomci jiných příbuzných, a kdyby ani těch nebylo, studující synové příslušníků smíchovských. Praesentační právo přísluší radě městské. Jak již v části dějepisné uvedli, vyniknul J. N. Dvorský již r. 1845 svou snahou vlasteneckou. Nadacemi těmi osvědčil se šlechetný zakladatel jakožto velký dobrodinec a záslužný občan Smíchova a zůstane zajisté povždy ve vděčné památce jeho. Kéž by měl četné následovníky“
Nemalým pro Smíchov dobrodiním jest klášter milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Čítaje 6-12 sester, dopřává občasného útulku ženským buď stářím sešlým buď službu hledajícím, poskytuje delšího pobytu chudým dívkám vyhledávajícím v Praze vzdělání svého, a přijímá v případě nutné potřeby též nemocné do ošetřování.