Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 01. 03. 2024   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Anketa Podnikatel Prahy 5 zná vítěze

Vydáno dne 02. 12. 2011 (3996 přečtení)Vítězi ankety Podnikatel a živnostník Prahy 5 pro rok 2011 se stali WINEFOOD MARKET s.r.o. a Miroslav Sázavský – specialista na stavební sklo. Zástupci vítězné společnosti a živnostník roku převzali ocenění z rukou starosty Prahy 5 Radka Klímy na slavnostním večerním vyhlášení, které proběhlo 30. listopadu v Paspově sále pivovaru Staropramen v Praze 5. Mezi další oceněné patřili Marta Plecitá podnikající v textilním průmyslu a známá vlastními návrhy oblečení VESELÁ NOHAVICE a Josef Pažavan provozující masážní a relaxační centrum MASSAGE SHANTI.
Z firem byly oceněny také společnost LOKAL BLOCK s.r.o., která je známá svojí restaurací a lezeckým centrem na Smíchově, a KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC a.s nabízející více než 1 km2 vystavené plochy modelů železnice.
Slavnostní večer kromě vyhlášení vítězů umožnil představení nových projektů radnice páté městské části. K nejzajímavějším patřily vizualizace rekonstrukce Letohrádku Portheimka, která by v budoucnu měla nabízet multifunkční komplex pro pořádání výstav, svatebních obřadů a dalších aktivit pro občany i návštěvníky Prahy 5. Hosté se seznámili také s podobou letní scény Švandova divadla, kterou představil jeho ředitel Daniel Hrbek.
Děti jistě ocení projekt ve spolupráci městské části a společnosti Staropramen s názvem „Sbírej víčka, postavíme hřiště“. Neméně zajímavé bylo představení projektů v oblasti sportu, konkrétně Bike Arény Smíchov a projekt tréninkového centra zimního stadionu.
Městská část Praha 5 také představila projekt spolupráce s podnikatelským sektorem v oblasti zlepšení životního prostředí, konkrétně v zapojení se do podpory elektromobility. V této oblasti je Praha 5 průkopníkem a k hlavním bodům spolupráce se společnostmi jako Staropramen nebo Harley Club Praha patří posílení dopravy pomocí elektromobilů nejen pro osobní přepravu, ale i pro podnikatelské účely. V úterý městská část Praha 5 převzala do užívání 2 elektromobily, které představila zájemcům z řad médií a veřejnosti. Praha 5 byla také první městskou částí s vlastní dobíjecí stanicí na dvoře úřadu. Více informací o projektu elektromobily naleznete na webových stránkách městské části www.praha5.cz.
Tradiční soutěž pro podnikatelský sektor v městské části Praha 5 pod záštitou starosty Radka Klímy a radního pro podnikání Marka Kukrleho letos poprvé probíhala volnou registrací prostřednictvím webových stránek městské části. Přihlásit se tedy mohla jakákoliv společnost nebo osoba samostatně výdělečně činná.
 
Profily vítězných firem:
Právnická osoba:
  • 1. místo  WINE  FOOD MARKET s.r.o.
Společnost WINE FOOD MARKET sídlící ve Strakonické ulici v Praze 5 se zabývá prodejem kvalitních italských vín a originálních italských potravin. Sortiment zahrnuje převážně neprůmyslově vyráběné produkty, typické pro daný region. Pod značkou WINE FOOD je na Smíchově provozována také italská pekárna Wine Food Market Panificio.
  • 2. místo  LOKAL BLOK s.r.o.
LOKAL BLOK je sportovní bar s kapacitou 200 osob a příjemná restaurace s letní zahrádkou. Díky největší boulder stěně v Evropě, kterou najdete v podzemních prostorách, vyhledávají LOKAL BLOK nejen milovníci nové moderní kuchyně, ale i aktivní sportovci. Již 7 let fungující místo naleznete na náměstí 14. října.
  • 3. místo KRÁLOVSTVÍ  ŽELEZNIC a.s.
Unikátní projekt již brzy největší modelové železnice ve střední a východní Evropě. V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City návštěvníci mohou spatřit několik dominant České republiky, pohyblivý automobilový park a spoustu dalších technických modelů. Systém miniaturních kamer v lokomotivách vláčků zprostředkuje divákům zážitek z jízdy zmenšenou krajinou. Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na území České republiky a vzdělávací program pro školy připravený v duchu konceptu Ministerstva školství.
Živnostník:
  • 1. místo Miroslav Sázovský – specialista na stavební sklo
Miroslav Sázavský je nezávislým specialistou na stavební sklo. Jako absolvent ČVUT v Praze se zaměřením na stavební fyziku publikuje, vyučuje a pomáhá firmám s bezpečnými návrhy a projekty využití stavebního skla. Jeho seminářů se zúčastňují profesionálové nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. V současnosti připravuje projekt propojení studentů stavebních oborů s profesionály, kteří na tomto trhu již působí a které podnikají v oboru lehkých obvodových plášťů.
  • 2. místo Marta Plecitá – VESELÁ  NOHAVICE
Veselá Nohavice.cz je česká značka oblečení pro malé děti a mottem Veselé Nohavice je Radost ze života – radost z oblékání. Prvními zákazníky absolventky Vysoké školy ekonomické Marty Plecité byli návštěvníci velikonočního trhu ve Slivenci, na kterém podnikatelka v daném čase na mateřské dovolené prodala 13 kusů oblečení. Dnes mají Veselé nohavice zákazníky po celé České republice a v osmi zemích Evropy se zaměřením na Čechy žijící v cizině. Marta Plecitá každý půlrok představuje nové kolekce. Značka se prodává nejen na eshopu, ale i v několika partnerských kamenných obchodech, vyzvednutí je možné například v biopotravinách v ul. Victora Huga blízko Anděla. Při plánování expanze uvažuje Marta Plecitá o zapojení maminek na mateřské dovolené.
  • 3. místo Josef Považan – MASSAGE  SHANTI
Masážní a relaxační studio Shanti sídlí na rohu Preslovi a Kořenského ulice v Praze 5. V nabídce jsou například i masáže pro miminka a těhotné ženy. Veškeré procedury provádějí speciálně vyškolené terapeutky z Thajska s dlouholetými zkušenostmi. Jedním z cílů relaxace poskytované tímto centrem je zbavování návštěvníků pocitů únavy a zanechání blahodárných účinků na lidské tělo i mysl.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: mč praha 5

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

eşya depolama
Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS